Başlık

Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Başlık

Sosyal medya kullanımında öne çıkmak için doğru hashtag kullanımı da büyük önem taşıyor. Özellikle Twitter sayesinde sosyal medyada gündeme gelen hashtag daha sonra diğer platformlar için de çok önemli bir hale geldi. Ancak doğru hashtag kullanımı için belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Hashtag Nedir, Nasıl Kullanılmalı?

Hashtag kullanımı tüm sosyal medya platformları için aynıdır ve sözcüğün başına # işareti koymanız yeterli olmaktadır. Eğer hashtag için kullanacağınız ifade birden fazla sözcükten oluşuyorsa bu durumda arada boşluk bırakmadan sözcükleri yazmanız gerekmektedir. Boşluk bırakırsanız hashtag sadece ilk sözcükten ibaret olacaktır.

Doğru hashtag kullanımı da gönderinizin fark edilmesi ya da popüler olması için çok önemlidir. Gelişigüzel sözcükleri hashtag olarak seçmeniz halinde bunların fark edilme olasılığı oldukça düşüktür. Özellikle popüler hashtaglerden kullanmanız gönderilerinizin daha geniş kesimlere ulaşmasına yardımcı olacaktır. Fakat bu durumda milyonlarca gönderi arasında sizin gönderinizin de fark edilmeyebilir. Bu yüzden popüler hashtagler kullanırken dikkatli ve seçici olmaya da özen göstermeniz gerekir.

Hashtag kullanırken sözcükleri doğru şekilde yazmanız da önemlidir. Yanlış yazdığınız ifadeler amacına ulaşmayacak ve başka kullanıcılar tarafından da fark edilmeyecektir. Bir diğer konu da gönderiniz ile alakasız olan hashtagleri kullanmamalısınız. Sadece popüler diye rastgele hashtag seçerek onu gönderinize eklediğinizde bu durum hem kötü bir görünüm hem takipçileriniz için de yanıltıcı olacaktır. Bir süre sonra yaptığınız ilgisiz hashtag kullanımı platformun algoritması tarafından da fark edilerek gönderilerinizin hiç görünmemesine yol açabilir.

Hashtag Neden Kullanılır?

Hashtag kullanımı için hesabınızın büyümesine çok büyük bir yarar sağlayacağını mutlaka bilmelisiniz. Doğru hashtag seçimi ile hesabınızı büyütebilir, daha fazla takipçiye ya da beğeniye sahip olabilirsiniz. Hashtagler doğrudan yeni kullanıcıları bulmak için idealdir ve etkileşim arttırarak yeni hesapların keşfedilmesini sağlar. Özellikle arama sonuçlarında sizin hashtag olarak kullandığınız sözcükler arandığında sizin gönderiniz de öne çıkmış olur.

Ayrıca bir hashtag popüler olduğunda onun gündem olması da söz konusudur. Böylece çeşitli kampanyalar ya da dikkat çekilmek istenen konulara önemli bir katkı yapılabilmektedir.

 


 

1 Yeni Bildirim !
7 dakika önce 1,000 Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
3 dakika önce 10.000 Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
6 dakika önce 10.000 Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
5 dakika önce 5.000 İnstagram Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
6 dakika önce 3.000 TikTok Takipci siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
2 dakika önce 10.000 TikTok Takipci siparişi teslim edildi.