Başlık

Instagram'da Reklam Vermek Takipçi Artırır Mı?

Başlık

Merhabalar, pek çok kişi Instagram sayfası açtıktan sonra büyütmenin yollarını arıyor. Büyük bir Instagram sayfası popülerlik, ürün satışı, fenomenlik gibi pek çok avantaj sağlıyor ve insanlar bu işten çok büyük paralar kazanabiliyor. Peki, takipçilerinizi artırmanın yolu reklam vermekten mi geçiyor? Reklam vermek ne kadar maliyetli, ne kadar takipçi kazandırır, gelen takipçiler organik ve kalıcı olur mu sorularını bu yazımızda cevaplamaya çalışacağız. Eğer siz de Instagram sayfası açmış yada açmayı düşünüyor ve büyütmek istiyorsanız bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.

Instagram'da Reklam Vermek

Instagram'da reklam vermeniz için öncelikle bir adet Facebook hesabınız bulunmalı zira reklamı buradaki panel üzerinden vereceksiniz. Buradan nasıl reklam vereceğinizi, ayarlamaları ve Instagram hesabını bağlamayı Youtube'dan kolayca öğrenebilirsiniz.

Reklam Vermenin Maliyeti

Instagram reklam verenlerine 150 liralık bir başlangıç kredisi sunuyor. Buraya kadar ödeme yapmıyorsunuz, oraya geldiğinde ise otomatik olarak kredi kartınızdan çekiyor. Bunu yapmasının sebebi ise reklam verenlerine bir deneme şansı sunması olarak biliniyor. Yani hiç reklam vermemiş birisi bu kredi sayesinde hem acemiliğini gideriyor hem de reklamların geri dönüşünü az çok görebiliyor. Eğer acemi bir reklam verenseniz muhtemelen ilk aşamada paralı reklamlar vermek size fazla bir dönüşüm sağlamayacaktır. Onun yerine sayfanıza Türk Takipçi servislerimizden 5-10 bin arası organik takipçi alımı yapmak, sayfanızı hem büyütecek hem de reklam verdiğinizde gelecek kişilere sayfanızı büyük göstereceksiniz. Zira pek çok kişi sayfayı beğenmesine rağmen yeni açılmış ve takipçisi az olduğu için olumlu bakmıyor ve takip etmeyebiliyor. Bu yüzden 5-10 bin arası takipçinizin olması durumunda reklam vermeniz sizin için hem daha verimli hem daha sağlıklı olacak ve daha hızlı ilerleyebileceksiniz.

Reklamdan Gelen Takipçiler Kalıcı Olur mu?

Reklamınızı eğer tam hedef kitleye gösterir ve buradan takipçi kazanırsanız evet takipçiler kalıcı olacaktır. Örneğin 1.000 takipçi geldiyse %90'ı aylarca hesabınızı takipte kalabilir. Bu kişiler organik olduğu için de resimlerinizi beğenir, hikayeleriniiz seyreder, yorum yapar hatta ürünlerinizie sipariş de verirler.

Hedef kitleyi doğru seçmezseniz paranızı boşuna israf edersiniz. Butik sayfanızın hedef kitlesi o sayfada sattığınız ürünlerin yaş aralığına ve cinsiyetine bağlıdır. Örneğin spor ayakkabı satıyorsanız 45-65 yaş arasını seçmeniz size takipçi getirmez. Veya makyaj ürünleri satıyorsanız erkek cinsiyeti elemezseniz yine paranız boşa gitmiş olacaktır.

 


 

1 Yeni Bildirim !
6 dakika önce 1,000 Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
3 dakika önce 10.000 Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
4 dakika önce 10.000 Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
7 dakika önce 5.000 İnstagram Takipçi siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
3 dakika önce 3.000 TikTok Takipci siparişi teslim edildi.
1 Yeni Bildirim !
6 dakika önce 10.000 TikTok Takipci siparişi teslim edildi.